Eladja egyik gyárát a Volkswagen
A Volkswagen és kínai partnere, a SAIC megegyeztek a két cég közös gyárának eladásáról
A Hszincsiangban található üzem miatt már sokszor támadták a Volkswagen, elsősorban azzal vádolták a céget, hogy ujgur foglyokat alkalmaznak kényszermunkásként, ám ezt a VW mindig tagadta és a vizsgálatok sem bizonyították.
A Volkswagen elhagyja a kínai Hszincsiang tartományt, miután kínai partnerével megállapodtak abban, hogy eladják az ott ta-lálható gyárat egy sanghaji állami tulajdonú vevőnek - közölte két, az ügyben jártas személy. A Reuters forrásai szerint a német autógyártó és a SAIC a Shanghai Motor Vehicle Inspection Certification (SMVIC) részére adja el az üzemet.
A Volkswagen küzd az újautó-eladásokkal Kínában: egyrészt csökkent autói iránt a kereslet, másrészt egyre erősebbek a kínai gyártók a piacon. Ezek hatására döntött úgy a cég, hogy felhagy a hszincsiangi gyártással. Azt egyelőre nem közölték, mekkora összegért adták el a felek a gyárat.
A visszaesést mi sem mutatja jobban, hogy a Volkswagen márka sokáig a legkelendőbb autó volt Kínában, ezt a címet azon-ban már elvesztette a BYD-vel szemben.
A Volkswagen számára az eladások visszaesése mellett komoly fejfájást okozott a Hszincsiang tartományban található gyár is. A cég befektetői folyamatosan nyomást gyakoroltak a Volkswagenre, hogy hagyja el a régiót – írja a Reuters. A befektetők el-sősorban azt kritizálták, hogy a tartományban gyakori a kényszermunka, amit a kínai állam a Hszincsiangban élő ujgurok ellen alkalmaz. Peking ugyanakkor minden ilyen vádat visszautasít, a Volkswagen pedig alávetette magát vizsgálatoknak, amik nem találtak visszaélést a gyárban.